Jdi na obsah Jdi na menu
 


Star Wars: Knights of the Old Republic I

Endar Spire

The Endar Spire
Promluvte si s Traskem (1), zjistěte, co chcete vědět, přijměte jeho pomoc a vydejte se zachránit Bastilu. Seberte obsah krabice za vámi (oblečení a zbraně), v inventáři si je srovnejte a ihned použijte. V chodbách vedoucích na můstek potkáte dohromady pět vojáků (2), které musíte eliminovat – pokud jich bude víc vedle sebe, doporučuji hodit granát, který naleznete po cestě. U robota, který před vámi vybuchne, vezměte opravné díly (3). Před vstupem na můstek si do ruky připravte meč a pokračujte směrem k záchranným modulům (Escape Pods).

Obrazek


Až vám Carth oznámí, že za dveřmi stojí spousta vojáků, máte dvě možnosti. Buďto využít opravné části na droida poblíž a vyslat ho na ně, anebo se napojit na počítačový terminál a zkratovat počítač ve vedlejší místnosti. Pokračujte k záchranným modulům.

Taris

Ve vašem úkrytu je úschovna, v níž můžete nechávat nějaké (nedůležité) předměty, jež si nechcete brát s sebou na vaše cesty. Také je tu výše popisovaný workbench. Vrátit do úkrytu se můžete kdykoliv kliknutím na Return To Hideout v mapce (kam se dostanete z inventáře), pokud tedy zrovna nejste v nějakém sklepení, odkud musíte většinou vyjít stejnou cestou, kudy jste přišli. Všichni členové vaší party budou vždy plně uzdravení čekat zde. Ven si kromě vašeho vlastního charakteru můžete vzít vždy jen dva další a upozorňuji předem, že to asi také ovlivní vaše vztahy k nim (čím více stráveného času spolu, tím bližší si jednotlivé charaktery jsou a více spolu mluví). Do úkrytu se doporučuji vracet po každé bitvě, po které vám nezbudou lékárničky na uzdravení. Nyní vyběhněte ze dveří.

South Apartments
Ve rvačce se Sithy můžete zachránit mimozemšťana (LS). Pokud jste si s sebou vzali Cartha, zkuste s ním odemknout dveře na patře a prozkoumat cizí obydlí, popřípadě i něco ukrást (DS).

 

Obrazek


Pokud hledáte nějaké (LS), vlezte do Diina bytu, dostanete od ní úkol. Jestliže se jej rozhodnete splnit, v Lower City Cantině se pokuste promluvit si s Holdanem, přesvědčit ho, aby stáhnul odměnu na Diinu hlavu, a získat spoustu zkušeností a (LS).


Upper City South
Běžte do Keblineho obchodu (Equipment Emporium) a kupte si Permacrete Detonator za 50 kreditů. Cestou do nemocnice potkáte Davikovy muže terorizující nebohého chudáka (1), zabitím jich můžete získat spoustu (LS) a pokud mu dáte 100 kreditů, tak ještě víc (LS).

Obrazek


V nemocnici si promluvte se Zelkou, zadá vám quest, za který můžete získat spoustu (LS), stejně jako (DS), pokud sérum nakonec odnesete Zaxovi do Lower City Cantiny. U Zelky se také můžete kdykoliv uzdravit anebo nakoupit lékárničky či injekce. Pokud s Carthem v nemocnici otevřete dveře pro zaměstnance, můžete Zelku přesvědčit o vaší náklonnosti k jeho péči o vojáky Republiky a získat více (LS).

North Apartments
Z Upper City North běžte rovně do North Apartments. Zde zkuste odemknout všechny pokoje, můžete zdarma získat spoustu kreditů a jiných užitečných částí, stejně jako vydírat Larga (DS), anebo ho zabít a u Zaxe si později vybrat odměnu (více DS).

Obrazek


Zapleťte se do bitky se Sithy v jednom z pokojů, abyste získali jejich uniformy. Údajně existuje také alternativní řešení a to, že jste pozváni na večírek, kde Sithy můžete o uniformy obrat, až se opijí.


Upper City North
Po návratu zpět na ulici můžete získat více (LS) tím, že nabídnete třem opilým mužům (1) pití na váš účet. V Janicině obchodu s droidy kupte jednoho robota za 50 kreditů. Rozpadne se, hned jak vyjdete z budovy, takže se vraťte k Janice a chtějte po ní vaše peníze zpátky, můžete zkusit i vydírat více.


Obrazek


Přes ulici je vstup do Lower City, oblékněte si uniformu Sithů a sjeďte výtahem dolů. Poznámka: mimozemšťana na mapě si nevšímejte, objeví se v pozdější části hry.

Lower City East Apartments
Uvnitř můžete využít Permacrete Detonator tím, že pomůžete Matrikovi předstírat úmrtí (LS). Na chodbě zkuste opravit droida, vyhraje vám nějaké souboje s Vulkary. Trochu těžší šarvátka bude s jedním z jejich kapitánů v severnějším pokoji.


Obrazek


Hned vedle něho je apartmán hudebníků, kteří si říkají Twisted Rancor Trio. Tam vás také čeká hádanka – hologramy v místnosti musíte aktivovat v následujícím pořadí: Elinda, Ujaa, Ujii, Loopa, Fodo, Ashana. Až pročistíte apartmány, zamiřte do kantýny.

Lower City Cantina
Zde lze zaplatit Holdanovi 200 kreditů za Diu (LS), případně sem přivést Bastilu (v pozdější fázi hry) a Diu osvobodit Sílou (víc LS). Pokud jste žena, můžete si splnit quest s tanečnicí Lynsettou. Stačí tancovat v následujícím pořadí: ,close to her‘, ,close behind her‘ a ,close face to face‘. Promluvte si také s Mission a Zaalbarem, budoucími členy vaší party.


Obrazek


U Zaxe můžete vyžádat odměnu za Matrika a zaplatit si informace, stejně jako zjistit, za čí hlavu je momentálně vypsaná odměna. Později ve hře se v kantýně dvakrát setkáte s Canderousem Ordem. Nyní se ale vraťte zpět na ulici, pokračujte rovně a u několika mrtvol zahněte doleva.

Lower City West Aparments
V místnosti s krabicí zamčenou na heslo postupně vyťukejte Hyperdrive, My Uncle a Alderaan.

Obrazek


Před odchodem ještě zavítejte do bytečku nájemné lovkyně Selveny a zabijte ji, u Zaxe si můžete později vyzvednout odměnu.


Lower City: Hidden Bek Base
Zpět do ulic Lower City, konkrétně do Hidden Bek Base. Promluvte si s Gadonem a slibte, že mu dodáte Swoop Accelerator. Gadon vám dal propustku, díky které projdete na konci hlavní ulice Lower City a hlídkující Sith vás pustí. Ostatních místností na mapě si nemusíte všímat, pokud později Gadona nezradíte (DS). Jestli ano, v uzamčené místnosti prohledejte Footlocker a vezměte minu ze země.

Obrazek


U výtahů vyjeďte do druhého patra, kde bude sám Gadon. Porazit se vám ho podaří jenom šermováním, protože bude mít velice silný osobní štít. Nyní ale běžte do Undercity najít Mission.

Undercity
U vchodu (1) můžete dát žebrákům 20 kreditů (LS) a splnit několik questů, třeba slíbit Rukilovi (3), že mu v Sewers najdete jeho ztracené deníky. U brány je také uzdravovačka (2), která vás zdarma ošetří. Za bránou je trojice obyvatel, které můžete později zachránit přinesením raghoulího séra. Igear má malý stánek s nepříliš vábnými cenami (4). U druhé brány ven z města můžete za (LS) pomoci utíkajícímu Hendarovi (5), anebo ho naopak nechat trpět (DS). Vyjít ven ale musíte stejně. Naštěstí se kdykoliv můžete vrátit zpět do ohrady a nechat se ozdravit.

Obrazek

 


Vezměte Mission do vaší party a trochu obejděte okolí - narazíte na nějaké hlídky Sithů a mimo jiné i na partičku, která má sérum na raghouly. Kromě toho tu také můžete získat spoustu zkušeností a informací, třeba od Canderouse a jeho pašeráků. Voják u únikových modulů sice ocení sérum (LS), ale hned poté ho sežerou raghoulové a vy se budete muset sakra ohánět, abyste neskončili podobně, takže vám tento quest moc nedoporučuji.

Lower Sewers
Pokud chcete plnit Rukilův úkol se zaslíbenou zemí, vezměte deníky (1,2) a odneste mu je zpátky do Undercity. (Poznámka: poté se všichni vyhnanci seberou hledat zaslíbenou zemi, takže nebude možné s nimi dál mluvit nebo využívat jejich služeb. Tedy samozřejmě pokud deníky za peníze neprodáte Igearovi (DS), který je spálí).

Obrazek


Podle mapky najděte Zaalbara, můžete ho přibrat k vám do party. O místnost dál je navíc i jeho vybavení, včetně klasické wookijské kuše (3). Dávejte si pozor na miny, Mission je umí vyřadit z provozu a dokonce i schovat pro další užití. U Force Field (4) nechte Mission vyťukat příslušné kódy a pokračujte dále.

Upper Sewers
Na konci tunelu na vás čeká Rancor, ještě před vstupem do jeho hnízda seberte kus ruky s jedem.

Obrazek


Nyní můžete Rancora buďto eliminovat granáty (nutno říci, že za 650 zkušeností), anebo se jen s jedním z vašich charakterů (v Solo módu) připlížit k hromadě kostí uprostřed a vložit dovnitř granát a jed.

Black Vulkar Base
V základně doporučuji se chovat potichu a nenápadně. S Mission v Stealth módu můžete základnou neomezeně běhat a dokonce i otevírat dveře, zaregistrovat vás mohou tuším jen droidi s tepelným čidlem (stojí před zbrojírnou (4) uprostřed hlavní místnosti). V postranních místnůstkách můžete nalézt servírku (1) a nechat ji jít (LS), stejně tak jako Vulkara (2), který už dál nechce sloužit pod Brejikem (LS).

Obrazek


U terminálu (3) můžete vypnout bezpečnostní systémy, tedy pokud máte dostatek Computer Spikes. Jinak lze odsud také zkratovat elektřinu v kasárnách (5) a zabít všechny, kteří tam jsou. V jejich ostatcích pak najdete mimo jiné kartu, které vám umožní bezpečnostní systémy vypnout bez ztráty Computer Spikes. Jinak budete muset do kasáren sami a vybojovat velice těžký boj. Běžte k výtahu (6) a sjeďte níž.

Black Vulkar Base: Garage
Šetřete lékárničky. Doběhněte do kanceláří a v terminálu odemkněte místnost se Swoop Acceleratorem (1). Nejtěžším oříškem je bezpochyby bitva o něj - zde můžete buďto Gadona zradit a přidat se k Vulkarům (a následně se vydat Gadona zabít), anebo dodržet slovo a Vulkary pobít. Protože ale Kandon i jeho ochranka mají velice slušné štíty, doporučuji alespoň dvěma členům vaší party vzít do ruky meče. Druhá šance je postavit vaši partu pryč (Vulkarové vás nebudou následovat mimo místnost!) a s jednou z postav proběhnout (opakované zastavování/zpomalování času pomůže) až k Swoop Acceleratoru, vzít ho a rychle utéci. Na cestě zpátky ještě zkuste přemoct droida (2), který je za hlavními dveřmi v hangáru, ale upozorňuji, že s ním není žádná legrace. Kromě toho také budete muset dveře otevřít - jednou z možností je přeprogramovat robota, aby je vyrazil. Druhou jako obvykle využít počítačového terminálu v kanceláři.

Se Swoop acceleratorem v ruce se vraťte do Sewers a otamtud do vašeho úkrytu (nejlepší bude použít rychlé Return To Hideout). Po ozdravení a nakoupení zásoby lékárniček se vraťte ke Gadonovi a kýžený předmět mu dejte. Budete přemístěni přímo na závod.

Swoop Race
ObrazekSwoop Race je jedna z miniher, které KOTOR nabízí. Není to nic těžkého – trik závodění spočívá v tom, že hned po startu musíte nasadit nejvyšší rychlost (SPACE) a klávesu pustit, až rychlosti dosáhnete. Zabočujte do stran (A,D) a využívejte boosterů, které vás na chvíli trochu zrychlí. Až budete trať zajíždět na 30-35 vteřin, měli byste mít nejlepší čas a vyhrát závod. Následující bitva s Brejikem také není dvakrát těžká, vždycky můžete hodit granát – Bastile se nic nestane. Po návratu do úkrytu zbývá Taris opustit - běžte do Lower City Cantiny a promluvte si s Canderousem.

Vraťte se zpět na povrch a jděte vyzvednout droida od Janice. Běžte s ním k Sith Base a otevřete dveře. Nyní můžete buďto pokračovat, anebo se jako já vrátit do Hideoutu, místo droida si vybrat jiného člena skupiny a jít znovu. Po cestě můžete ještě v Upper City pomoci Ithorianovi a zachránit ho od zlých dětí (LS), stejně jako můžete využít sérum na raghouly, které jste našli po cestě. To znamená buďto ho prodat Zaxovi v Lower City Cantině (DS+1000 kreditů), anebo odnést Zelkovi do nemocnice (LS). Kdybyste se nudili, můžete jít zpět až do Undercity a za (LS) pomoci třem infikovaným obyvatelům.

Sith Base
Základna Sithů je pěkně nebezpečné místo. Recepční dejte 50 kreditů, aby nespustila alarm. Pokud máte dost Computer Spikes, můžete rovnou z terminálu u vchodu odemknout výtah. Jinak k němu musíte doběhnout pěšky a vlézt do kasáren v místnosti před ním. Čekají tam tři hlídky, ale v krabici na zemi jsou přístupové kódy k výtahu. Výtah střeží obrněný droid, proti kterému pořádně neúčinkuje ani Bastilin světelný meč (což už neplatí o terminálu v recepci, odkud můžete droida vyřadit z provozu). Víc se mi vyplatilo na robota naházet všechny možné granáty – samozřejmě na něj také neúčinkují střelné zbraně.

Obrazek


Pokud se ještě chcete v tomto patře vyřádit, hádanku s Durosem vyřešíte buďto neopatrným klikáním na páčky, které vyústí v zajatcovu smrt (DS), anebo je přehodit následujícím způsobem. Nejdříve ten prostřední, poté jeden z spínačů úplně na kraji, a nakonec spínač úplně na druhé straně od toho, který jste stiskli minule.

O patro níže už čeká Sith Governor, kterého snadno přešermujete, pokud budete držet spolu; umí totiž různě znehybňovat a jinak otravovat. Před odchodem ho nezapomeňte obrat o Taris Launch Codes a prohledat dvě krabice v jeho pokoji. Nyní hurá zpátky do Lower City Cantiny za Canderousem. Ten vás vezme za Davikem.

Davik’s Estate
V Davikově vilce je spousta předmětů a zkušeností. Čas vás netlačí, takže doporučuji prozkoumat všechny pokoje. Budete muset do mučírny, zničit dva droidy a osvobodit pilota Ebon Hawku, který vám dá přístupové kódy k lodi. Bitva s Calo Nerdem a Davikem samotným v hangáru naštěstí bude trvat jen krátce. Soustřeďte se na Cala, hned na začátku na vás hodí granát - nejlehčí bude mu to (nejlépe několikanásobně) oplatit. Mezitím začne bombardování Tarisu a Sithové už se o všechno postarají za vás. Užijte si závěrečnou animaci a navždy dejte sbohem Tarisu.

Obrazek


Před odletem na Dantooine sice ještě musíte ještě absolvovat přestřelku se stíhačkami, které vás nenechají přejít do hyperprostoru, ale tam není co radit; ať už kolem sebe střílíte chaoticky anebo zaměřujete, nepřítele tak jako tak sundáte. Hodně štěstí a ať vás provází Síla.Dantooine

Na pláních Dantooinu se nejednou setkáte s protivníky. Zatímco kath houndy lehce seřežete světelnými meči, banda Mandalorianů může být trochu těžší oříšek. Doprovodní Durosové s meči jsou spíše pro legraci, ale Mandaloriané samotní (ve skupině bývá většinou jeden nebo dva) mají velice silné štíty a největší šanci na vítězství v boji s nimi máte tedy právě šermováním. Mandaloriané také vždycky znamenají dva kluzáky nebo transportéry, kolem kterých stojí. Po úspěšné bitvě přiběhněte ke kluzáku zezadu a vlezte mezi motory – bývá tam Equipment Pack s nářadím, který ale vaše postava nevezme, pokud na něj kliknete z dálky (resp. nevběhne si pro něj mezi motory bez vaší navigace).

Jedi Enclave a Courtyard
Běžte za Bastilou. Belaye po cestě slušně (LS) vysvětlete, že nejste Padawanem, a pokračujte do místnosti s mistry Jedi. Pokud nechcete skončit na Temné straně Síly, odpovídejte podle pravdy. Po úspěšném přijmutí do řádu Jediů musíte splnit tři zkoušky, aby se z vás stal Padawan. První z nich je u Zhara, kterému na pět otázek odpovězte následujícími odpověďmi: 1) There is peace. 2) There is knowledge. 3) There is serenity. 4) There is harmony a 5) There is the Force.

Obrazek


Druhou částí zkoušky je sestavit si světelný meč. Podle barvy a zvoleného krystalu také trochu měníte svoji vlastní osobnost. Mistr Jedi vám podrobně popíše každý ze tří typů a podle odpovědí na jeho otázky vás i odhadne, i když volba je stále vaše (viz tipy výše). Až dostanete krystal, vraťte se k Zharovi a na Workbench si sestrojte váš meč. Před odchodem můžete dílny ještě využít k vylepšení vašich ostatních zbraní či brnění.

Nyní můžete buďto zamířit přímo ven (Courtyard) pro nasbírání nějakých zkušeností, anebo se vrátit na loď. Tak jako tak vám venku stejně později dojdou lékárničky, takže se vždy pomocí Transit systému v inventáři vrátíte na Ebon Hawk.

Obrazek


Při prvním výlezu z Jedi Enclave si popovídejte s Jediem Nemem, zanedlouho totiž zemře. Jon vás poprosí o to, abyste zabili mandalorianské jezdce. Odměnou za quest, který vyžaduje spoustu běhání a tvrdých bojů, je kromě zkušeností i hezká řádka užitečných a drahých předmětů. Za mostem se dejte do řeči s Elise a zamiřte na Matale Grounds.

Matale Grounds a Grove
Proběhněte kolem domu do zadní části. Droid u vchodu vás nepustí, takže pokračujte až k první potyčce s Mandaloriany. Po úspěšném obrání mrtvol se vydejte směrem k háji (Grove).

Obrazek


Pokud chcete vyřešit zapeklitý detektivní případ za pomoci mistra Jedie, dejte se doleva a vyslechněte oba podezřelé. V prvním kole mistru Bolookovi řekněte, že Rickard lže. Nyní se obou mužů a droida zeptejte na nově zpřístupněné otázky a opět se vraťte k Bolookovi. Zvolte Rickarda nebo Handona podle chuti, oba mají motivy. Ve třetí rundě se všech tří zeptejte na blaster a následně oznamte Bolookovi, že Handon lhal o nahlášení krádeže blasteru. Zeptejte se droida na vzorek krve a Bolookovi oznamte, že krev na blasteru není oběti, ale Handona. Po Bolookově prohlídce jste dotázáni na to, kdo je vrahem. Odpovězte, že se provinili oba, protože Calder spal s Handonovou ženou. Až mistr Bolook zrekapituluje celou situaci a pogratuluje vám, dostanete 1310 zkušenostních bodů.

Obrazek


Běžte po lávce dál, až dojděte k Juhani. Chvíli s ní musíte bojovat, poté se s vámi sama dá do řeči. Můžete ji buďto zabít (DS), anebo se pokusit ji přesvědčit o tom, že rada Jediů ji promine. Pokud byste se ztratili v rozhovoru a nemohli využívat Persuade, správné odpovědi jsou v pořadí (1,3,5,2,2,4). Nyní se vraťte na Ebon Hawk. Před vaší lodí je ideální místo pro questy vaší party - můžete zde rozmlouvat se všemi postavami. Běžte za radou Jediů, vezměme Bastilu do party a vydejme se s ní prozkoumat ruiny, o kterých se vám zdálo.

Ruins, Sandral Grounds a Sandral Estate
V jeskyni musíte postupně otevřít všechny tři dveře a správně odpovědět na otázky, které vám zadají terminály poté, co zabijete hlídací droidy. Až po vás počítač bude chtít ,life giving seed-world types‘, odpovězte mu ,Oceanic, Arboreal a Grassland‘. Na ,death giving seed-world types‘ je správná odpověd ,Desert, Volcanic, Barren‘. Vlezte do posledních dveří a poraďte se s Bastilou o Star Forge. Vraťte se na Ebon Hawk a promluvte si s radou Jediů.

ObrazekObrazek


Můžete odletět, ale my ještě na chvíli zůstaneme a dořešíme si questy. Jediové vám dají úkol, abyste se šli podívat na Sandral Grounds. Po cestě si na pláních podejte druhou skupinu Mandalorianů. U vchodu do Sandral Estate vám droid dovolí vejít dovnitř. Poprvé se objevíte nahoře (1), ale to vás pan Sandral vyhodí. S klíčem od Rahasii vlezte zadním vchodem (2). Po areálu se pohybují roboti, které ale jednoduše rozsekáte světelným mečem. Vlezte do Shenovy cely (3), promluvte si s ním a jděte dál do bezpečnostní místnosti (4). Odsud můžete (pokud máte dostatek computer spikes) přes security panel prohlédnout zbytek areálu anebo bez boje odstranit nějaké hlídky.

Obrazek


Běžte dál do Rahasiiny cely (5) a promluvte si s ní. Vraťte se k Shenovi, po rozhovoru s ním budete přemístěni před dům, kde proběhne menší konflikt. Zapojte se do řeči, můžete získat dost (LS) usmiřováním obou sousedů. Pokud si stále nepřejete odletět, běžte na Sandral Grounds. Na východě najdete droida C8-45, kterého postrádá prodavačka u výlezu z Jedi Enclave. Pomožte mu vzpomenout si na jeho paní a oddanost (LS) anebo ho na jeho přání zničte (DS). Pokud jste droida zničili, můžete to jeho paní oznámit, stejně jako zalhat a sdělit jí, že droid stále pobíhá na planinách. Pokud zvolíte první možnost, v Enclave můžete jeho paní ještě později potkat s novým přítelem a pogratulovat ji (LS), stejně jako získat (DS) vyjádřením pochybností o jejím novém společníkovi.

Vlezte do Crystal Cave. Uvnitř kromě krystalů, které můžete dát do vašeho světelného meče, najdete také spoustu pavouků. S těmi se bít je ale velice jednoduché, zvláště pak v případě, že s sebou máte Bastilu.

Obrazek


Vraťte se do Grove. Jestliže jste už zabili obě skupiny Mandalorianů na Sandral a Matale Grounds, objeví se tu nejsilnější skupina s jejich vůdcem. Ten kromě abnormální výdrže disponuje také jakýmsi ohnivým mečem, který vám určitě nadělá neplechu a navíc je jeho majitel imunní proti veškerým trikům se Silou, které jsem na něj zkusil. Nejúčinnější asi bude vzít zkoušet Attack a používat hodně lékárniček. Až setnete i tuto skupinu, vraťte se na Courtyard k místu, odkud jste poprvé vyběhli na pláně. Jon vám rád dá odměnu za to, že jste pomstili jeho dceru (1000 kreditů).

Tím by podle všeho měla končit naší pouť na Dantooinu. Odsud se můžete na Ebon Hawku vypravit kamkoliv - my si jako první zvolili Tatooine. Kdykoliv můžete zamířit na stanici kolem Yavinu a od místního obyvatele zakoupit jeden z jeho drahých, ale unikátních vynálezů.

Tatooine

Ať už se vypravíte na písečnou planetu nebo jinam, ještě před odchodem z lodi vás Zaalbar upozorní na to, že se stala jakási nehoda se zásobami jídla a pití. Běžte se přesvědčit, že vám někdo opravdu ujídal ze spižírny. Proběhněte se po lodi a lezte do menších místností, až dojdete zpět do místnosti se zásobami, kde odhalíte onu dívenku. Buďto ji můžete vyhodit a nechat zemřít (DS), anebo se vrátit na Dantooine a promluvit si s Lur Arkou Silasem, stojícím nedaleko vaší lodě. Bude chtít přesvědčit, že je to ta dívka, kterou hledá. Vraťte se na palubu a začněte se s ní snažit domlouvat v jejím jazyce. Až pochopíte, co vám říká, popovídejte si s ní, vraťte se k Silasovi a vezměte ho na palubu. Odvede si holčičku a vy dostanete (LS) a zkušenosti. A nyní už konečně na Tatooine.

Uvítací výbor zkuste přesvědčit, že platit 100 kreditů za vstup je zbytečné. Kromě toho se k vám nejspíš přiblíží nějaká z postav, zadávající vám jeden z vedlejších questů – my si na ně uděláme čas až na konci tohoto dílu návodu. Opodál stojící zaměstnanec přístavu vám do lodi jakýmsi omylem vysype obsah klece s roztomilými, ale otravnými příšerkami. Gizek se můžete zbavit několika způsoby - v doku buď koupit jed za 300 kreditů, anebo odvézt zvířata specialistovi na Manaan, který je od vás rád odkoupí. Pokud se nerozhodnete ani pro jednu variantu, nic se neděje – zvířata vám nijak neublíží a v určité části hry samy zmizí. Běžte do Anchorheadu.

Obrazek


Anchorhead
Sharina Fizark je na tom špatně, bude vám nabízet prodej toho posledního, co má. Pokud od ní kýžený předmět koupíte (LS, více LS v případě, že jí nabídnete peníze navíc), budete si u Czerka Corporation muset nechat zřídit lovecký pas. Ten byste potřebovali stejně, takže vlezte do budovy. Pas dostanete kompromisem za slib, že do kanceláře přinesete hůl hlavního náčelníka pouštních lidí (viz dále). Souhlaste, vezměte si pas a nezapomeňte se zeptat na Griffa.

Obrazek


Vraťte se dolů. Dayso Cooh vám nabídne mírumilovné řešení, jak onu hůl získat. Běžte pořád dál ulicí. U Swoop Registration se můžete přihlásit do závodů kluzáků, což je na ději nezávislá minihra. Pokud půjdete dál, budete se muset utkat se třemi temnými Jedi, kteří si na vás opodál brousí zuby. Doporučuji se před vchodem za Swoop budovu nadopovat injekcemi, jestli nějaké máte.

ObrazekObrazek


Po cestě ven vlezte do obchodu s droidy. Yuka Laka má droida, kterého potřebujete, ale jako první cenu stanoví 5000 kreditů. Okamžitě mu oznamte, že se zbláznil - strhne ji s omluvou na 4000. Níž už nepůjde, takže vám nezbývá než ji koupit (LS) anebo využít přesvědčování (Force Persuade) k tomu, aby cenu snížil (spousta DS a pokárání od zbytku party). Když se vám to vydaří, máte droida za 2500 kreditů.

Obrazek

Obrazek
Naproti krámku s droidy je kantýna a v ní Bastilina matka. Vezměte s sebou Bastilu a pomáhejte v dialogu – získat (DS) můžete samozřejmě tím, že je proti sobě budete štvát. V kantýně si také můžete zahrát pazaak. Před branou vám jeden ochotný Jawa zadá další quest. Ukažte váš lovecký průkaz hlídce u dveří a vyběhněte do Dune Sea. Vyslechněte si naštvanou manželku - nyní už máte zadání všech questů, takže je jen budeme postupně řešit.

Obrazek


Vydejte se směrem ke Sandcrawleru. Několikrát na vás zaútočí píseční lidé, ale ti zatím nepředstavují žádnou těžší překážku. U velkého stroje budete muset čelit třem vlnám dobře vyzbrojených písečných lidí, takže se na to řádně nadopujte a uzdravte. Na obou stranách vlevo a vpravo vedle Sandcrawleru si můžete zalovit; pozůstatky zabitých zvířat od vás pak za cenu přibližně dvaceti kreditů za kus odkoupí Fazaa Utral v Hunting Lodge.

Po písečných lidech sbírejte pozůstatky, abyste se za ně mohli převléci. Další cesta začíná za Sandcrawlerem.

Sand People Territory
Neběhejte, jinak nespatříte miny, které jsou všude položené. Prohledejte zemi kolem banthů a seberte bantha fodder. Nyní jsou dva způsoby, jak vstoupit do pevnosti - mírumilovný a krvavý. Osobně jsem, ačkoliv se držím světlé strany Síly, zvolil druhou variantu, ale stála mě hodně úsilí. Pokud nechcete zbytečně bojovat, oblečte si hadry písečných lidí a místo zbraní si vezměte jejich hole, které se dají posbírat všude kolem, a bez boje dojděte až k vchodu a vlezte do Enclave. S sebou ale budete muset mít překládacího droida HK-47, kterého můžete získat až za extrémně nízkou cenu vydíráním (DS) prodavače v Droid Shopu. Bez HK-47 se vám bez boje nepodaří Sand People Enclave projít, protože vás odhalí stráže hned za branou a budete rádi, když uniknete živí a zdraví.

Obrazek


Když se ničeho nebudete dotýkat a s nikým se nebudete snažit mluvit, měli byste být schopni moci proklouznout dovnitř a dostat se až k veliteli, který vám nabídne splnění vašich žádostí za Vaporatory. Ty můžete koupit v Czerka Office za 400 kreditů, popřípadě i smlouvat za méně. Mně se ale nepodařilo proklouznout kolem hlídek až k veliteli nepozorovaně, odhalili mě a nezbylo mi, než všechny Tuskeny pomlátit. Pokud se vám něco takového stane, šetřete ošetřovacími metodami, protože odsud se nemůžete rychle přesunout na Ebon Hawk a zpět.

Obrazek


Běžte za nosem podél obvodu okruhu a otevírejte každou ohradu; vyběhne z ní spousta známých, které můžete ihned poslat domů (použijte nabízenou odpověd ve stylu ,Jsou příliš zaměstnáni na to, aby po vás z věží pálili‘). Konečně se dostanete až do té části, ve které je sám velitel písečných lidí. Bitva bude těžká, takže si alespoň rozhodně zapněte štíty a nabijte Sílu. Chieftain není sám, takže se vyplatí i hodit pár granátů. Po boji prohledejte mrtvoly a nezapomeňte vzít mapu a Gaffi Stick.

Eastern Dune Sea
Blížíme se do velkolepého finále na Tatooinu. Běžte k velké jeskyni, po cestě se vás pokusí překvapit další banda pouštních lidí. Lov krayty vůbec nebude jednoduchý, ale Komad vám poradí, jak na to. Dojděte tedy k banthům uprostřed mapy a nadopujte se, protože jakmile banthy začnete převádět přes poušť, zaútočí na vás pouštní lidé a bude to velice tvrdá bitva.

Obrazek


Po jejím skončení si promluvte s Komadem, odstartuje celou akci. Pokud chcete získat druhou perlu (připravit tím tak Komada o jeho polovinu zisku a dostat hodně DS), budete mít příležitost. Vlezte do jeskyně a důkladně prohledejte všechny těla a zbytky – najdete krystaly, holocron Bastiliného otce a v neposlední řadě také druhou Star Map. Na cestě zpátky z jeskyně ještě budete muset podstoupit lítý boj s Calo Nordem, který se vám se svými muži přijel pomstit k východu z jeskyně. Bude od vás velice daleko a hned ze začátku po vás mrskne několik granátů, takže ani nebudete schopni použít Sílu.

Řešení postranních questů
Nyní už nás můžete opustit a čekat na třetí díl návodu. Pokud byste ale chtěli dokončit všechny questy, vraťte se na loď a nechte Mission promluvit s jejím bratrem. Když už s ní budete mluvit, nechte si od ní udělat co nejvíce computer spikes. V kanceláři Czerka Corporation vyberte odměnu za hůl hlavního náčelníka, příležitostně tu od Griffa dostanete další quest, který jsem z morálních důvodů neplnil.

V kantýně můžete prodat perlu, pokud ji zrovna nechcete použít jako krystal do světelného meče. Kromě toho si také můžete vyskakovat na tři gamorreany a získat (DS), stejně jako rozhádat (DS) anebo usmířit a uklidnit Bastilu a její matku (LS). A konečně na konci Anchorheadu u brány dostanete ještě dárkové balení užitečných předmětů od Jawy, jehož lidi jste osvobodili v Sand People Enclave.

Pokud ještě chcete získat zkušenosti navíc, vylezte ven do Dune Sea a běžte pár metrů po levé straně - najdete tam mezi vlastními droidy uvězněného Tanise. Pokud jste si vzali security spikes, můžete droidy jednoduše vyřadit z provozu (4 spikes na jednoho). Jestli ne, budete muset přikročit k následujícím odpovědím na otázky v droidovi zakódované:

Droid A – Node 2
Droid B – chybějící řada začíná 7
Droid C – x = 120
Droid D - 31-13-12-14, 23-41-12-14

Kashyyyk

Czerka Landing Port
Lesní svět wookijů svádí k tomu, aby si člověk s sebou vzal Zaalbara. Ačkoliv to není vaší povinností a ani vás to tolik nehandicapuje, pokud si chcete užít děj, vezměte si ho do vaší party. Po cestě si můžete popovídat s místními, k užitku mohou být leda Eli a Matton (1), avšak splnění jejich questu vyžaduje dlouhou odbočku od hlavního úkolu. Prozatím si s nimi promluvte, pokud budete chtít, v pravý čas vám dám vědět, kdy se za nimi máte vrátit.

Obrazek


Pokračujte do The Great Walkway; cestu vám zkříží Czerka Officeři, ale nebude problém je bez získání (DS) přesvědčit, aby vás nechali projít.

The Great Walkway
Droida (1) můžete opravit, aby vám pomohl zdolat následující překážky v podobě odpudivých kinrathů. Hned za místem, kde jste nalezli droida, ale nastane první potyčka (2) s Czerka Officery. Jestli v partě máte Zaalbara, vybuchne a bude na ně chtít zaútočit, avšak vy ho můžete zklidnit a Officerům jen doporučit, aby odešli (LS).

 

Obrazek


Jít na jih nemá cenu, wookijové (3) vás zatím nepustí. O pár metrů výše vás potkají tři Malakovi Sithové (4), nebezpečné hlídky se světelnými meči. Nyní přecházíme do Rwookrrorro Village.

Rwookrrorro Village
Poprvé ve vesnici vás vezmou přímo k wookijovi Chuundarovi. Přistupte na všechny jeho požadavky, stejně jako na quest, který vám zadá. Než se vydáte hluboko pod vesnici, můžete se tu ještě trochu porozhlédnout, ale není tu nic zajímavého. Pokud si chcete zkomplikovat život dalším questem, běžte k Woorwillovi pro zadání dalšího úkolu.

Obrazek


Nyní se vraťte zpět do The Great Walkway, kdysi vám nepřístupná cesta směrem na jih je nyní otevřena a vy tak můžete pokračovat. Potkáte Chorrawla, jak bojuje s kinrathy. Pomozte mu (LS), zadá vám quest o Freyyrem.

Upper Shadowlands
Pokud jste postupovali přímo podle našeho návodu, bude Kashyyyk vaše čtvrtá Star Map, a to znamená, že hned po sjezdu dolů se budete muset utkat s Malakovým učněm Darth Bandonem (1) a dvěma dalšími Sithy. Je to těžký souboj především kvůli Bandonovým schopnostem ovládat Sílu, s níž vás bude nejrůzněji škrtit a omezovat.

Obrazek


O pár metrů později potkáte starého muže (2), jak si se světelným mečem bez problémů vyřizuje účty s několika potvorami. Následujte ho do jeho domku (3) a vyslechněte si další úkol. Ještě než se vydáte na sever, prozkoumejte část mapy na jih od Joleeovy chatrče, bude tam pár ještěrů (4) a tím pádem i zkušeností, stejně jako porouchaný droid (5), kterému můžete zachránit hlavu a z ní dostat důležitý čip, který je evidencí proti Elimu. Na rozcestí najdete Rorworrovu kostru (6), která je řešením Woorwillova questu v Rwookrrorro Village (pokud chcete mít oba questy splněné, vraťte se nyní zpět do Czerka Landing Port; jestli ne, přeskočte následující odstavec).

ObrazekMatton se rozzuří, můžete ho uklidnit za (LS), ale boji s Elim se nevyhnete. Po bitvě dostanete slušnou dávku zkušeností a zjistíte, že Matton nyní vede obchod, a pokud se ho na něj zeptáte, můžete si i přivydělat slušnou sumu 500 kreditů. Nyní se dejte zpět do The Great Walkway a vlezte do Woorwillova domku v wookijské vesnici. Nejdříve získáte 200 zkušenostních bodů, ale poté se do řeči vloží Jaarak. Ukažte mu důkazy a obdržíte stejnou sumu zkušeností. Běžte do Worrroznorova domu, kde proběhne rozsudek. Zde můžete získat (LS), pokud se po objasnění pravdy zeptáte na to, zda-li je možné jiné řešení než Jaarakova smrt. Zabraňte ji za každou cenu a kromě bodů můžete mít i čisté svědomí, protože jste na Kashyyyku zatím nikomu neublížili.

Nyní ale zpátky k Upper Shadowlands. Konečně jste se dostali k poachers (7), o kterých vám vyprávěl Jolee. Můžete za (DS) zkusit lovit Tachy, ale lepší než ztrácet čas bude promluvit si s vojáky. Můžete dva z nich podplatit pro přístup k majákům (za 2x200 kreditů) anebo je přesvědčit přes Force Persuade, aby vám přístup vydali (DS). Pokud je přesvědčíte, aby utekli, hlídkující Officer je zastřelí (více DS). Vyřaďte dva majáky z provozu získanými klíči a po skupině za chvíli nebude vidu ani slechu. Vraťte se k Joleemu (3) a povězte mu o vašem úspěchu. Od této chvíle je Jolee člen vaší party - jedině za jeho pomoci se také můžete dostat dál. Zaveďte ho ke vstupu do Lower Shadowlands.

Lower Shadowlands
Pomožte Grrrwahrrovi (1) přemoci Mandaloriany, uzdravte ho (LS) a připravte se na získaný quest. Pokračujte rovně, na dalším rozcestí (2) schovejte všem členům vaší party zbraně a objeví se tři mandaloriané. Nastane rychlá a pro vás pevně doufám nyní už jednoduchá bitva. Stejná situace se bude opakovat o dalších pár metrů jižněji (3). Když budou obě skupinky mrtvé, oberte mrtvoly a popoběhněte nahoru k motorkám (4). Do jedné z nich můžete vložit získaný Swoop Bike Signal Device. Zjeví se vůdce skupiny a jeho dva pomocníci - v bitvě raději vyřiďte nejdřív jeho slabší druhy a až potom náčelníka samotného. Vraťte se k Grrrwahrovi (1).

Obrazek


Běžte k Star Map (5). Před ní narazíte na několik min. Promluvte si s počítačem a řekněte mu, že jste připraveni odpovídat na otázky. Dostanete dvě. Na první odpovězte, že očekáváte, že Zaalbar odpoví stejně jako vy (LS), pro (DS) ho můžete obvinit. Na druhou otázku můžete za (LS) odpovědět, že evakuujete město, avšak poté se holografická projekce vypne a proti vám budou stát dva droidi-nepřátelé (použijte na ně Joleeho Disable Droid schopnost).

Pro dokončení (DS) „mírumilovného“ dosažení Star Map odpovězte, že zaútočíte za 10 dní. V tom případě se vám naskytne možnost zodpovědět ještě třetí otázku: zvolte tu odpověď, ve které byste útok nepřítele povolili. Pokud chcete, můžete i zde vybrat druhou odpověď, získat (LS) body a utkat se s droidy. Tak nebo tak, po bitvě anebo (DS) dialogu se vám otevře vaše čtvrtá Star Map.

V této chvíli už můžete hodit za hlavu ostatní questy, vrátit se do přístavu a z Kashyyyku odletět. My ale jako obvykle dokončíme i všechny vedlejší úkoly. Běžte k Freyyrovi (6), musíte se s ním utkat. Až bude mít namále, dá se s vámi do řeči. Za (DS) ho můžete pochopitelně odpravit, hráči preferující (LS) s ním musí navázat dialog o Zaalbarovi.

Dostanete zadání dalšího questu: seběhněte proto o pár metrů jižněji, pobijte kinrathy (7) a seberte tělo jednoho z nich. U Ritual Area (8) odpornou slizkou mrtvolu pověste na lano (bude zvýrazněné herním interfacem). Přiřítí se ošklivá příšera, kterou jste už jednou potkali - utkejte se s ní (doporučuji používat hlavně Stun) a z mrtvého těla vyndejte Bacca’s Blade. To je kýžený předmět, který můžete donést Freyyrovi (6), pokud se s ním chcete dát dohromady, pokračovat po cestě (LS) a zachránit Zaalbara. Pokud jste se rozhodli změnit názor a pokračovat v cestě (DS), Freyyra zabijte. Tak jako tak jste v Lower Shadowlands skončili, takže se vraťte výš.

Upper Shadowlands #2
ObrazekProběhněte celou mapu až na začátek k výtahu, kterým vás přivezl Gorwooken. Jestliže jste zabili Freyyra, Gorwooken (1) tu stále bude a vy mu můžete odevzdat Bacca’s Blade za spoustu zkušeností a dobré, ale (DS) vztahy s Chuundarem. Pokud hrajete za (LS), Gorwooken a jeho druhové vás napadnou, ale až na několik Gas Grenades to nebude obtížná bitva. Oberte mrtvoly a vyjeďte výtahem nahoru do The Great Walkway. Pokud jste se dali na stranu Freyyra, nepobudete tu dlouho, protože Chorrawl vás vezme automaticky do trůnní místnosti, kde se odehraje závěrečný souboj o moc mezi wookiji.

Rwookrrorro Village #2
Jestliže jste zabili Freyyra, po suché konverzaci s Chuundarem dostanete ještě víc (DS), ale budete zároveň vyprovozeni a už se do vesnice nebudete moci vrátit. Pokud jste však na straně Freyyra, budete se účastnit závěrečné bitky se spoustou wookijů a Chuundarem samotným. Než boj vypukne, budete mít poslední šanci Freyyra zradit a přidat se k Chuundarovi (DS). V případě, že zůstanete věrní světlé straně Síly, se ocitnete v bitvě. Hodit do pranice granát neuškodí, stejně jako několik Force Waves. Dávejte si pozor na několik Czerka Officerů, kteří budou z rohu ostřelovat melu svými puškami.

Po boji prohledejte všechny mrtvoly (opatrně klikejte, zřejmě budou všechny téměř na jedné hromadě) - mezi získané předměty patří třeba Chuundar’s Bowcaster anebo Bacca’s Ceremonial Blade. Tím jste zde skončili a můžete se s čistým svědomím vrátit.

Czerka Landing Port #2
Pokud jste se dali dohromady s Freyyrem, na cestě k lodi se bez vlastního přičinění ocitnete účastníky několika bojů wookijů s Czerka otrokáři. Stejně tak tu už nebude Eli a Matton (1), ani jiní stoupenci Chuundara a otrokáři. Na Kashyyyk už se pro vás nemá cenu vracet (narozdíl od jiných planet, na které vás může připoutat nějaký složitý intergalaktický quest).

Leviathan

Prison Block
Při výslechu budete mít spoustu možností zradit, ale pokud Saulovi nic neprozradíte, nikdo nezemře a nenastane zlomový obrat v ději. Budete si ale muset vybrat, který z charakterů přijde vysvobodit vaši hlavní skupinu. Nejjednodušší průchod budete mít s Joleem a Juhani, ale pro jistotu vám poradíme jak na to za všechny charaktery.

Obrazek


Jolee - poté, co zavřel hlídku do své bývalé cely (1), se Jolee musí ozbrojit. Přeběhnete s ním na druhou stranu k Riot Equipment (2). Vystřelí po vás hlídka (3), ale naštěstí je natolik hloupá, že za vámi nepůjde, takže ji můžete zabít, až se vám bude chtít.

Juhani - Juhani začíná (4) s veškerým vybavením, takže osvobození ostatních pro ni bude jednoduchý úkol. Problém může nastat v případě, že narazí na Sith Heavy Troopera (5); vojáka, kterého na lodi potká jen ona (protože má k dispozici veškerou výbavu a průchod by tak měla příliš lehký). Jde o poměrně těžký souboj za hodně zkušeností a mimo jiné i získání Plasma Grenade.

Mission (6) - stačí rychle přeběhnout k Riot Equipment (2) krabici, ale pokud se bojíte vojáka za rohem (3), počkejte, až zrovna nebude dávat pozor, a pak rychle utečte. V krabici najdete mimo jiné Stealth Field Generator, díky kterému můžete lodí postupovat poměrně mírumilovně.

HK-47 (7) - seberte Droid Upgrades a za každou cenu doběhněte k Riot Equipment (2). Několik Sithů pak můžete vyřídit třeba plamenometem.

T3-M4 (7) - zřejmě nejtěžší průchod vězeňským blokem na Leviathanu. Aby ostatní přežili, musíte úspěšně odpovědět na otázky v následujícím puzzlu: a) 3; b) 10; c) 11. Nepřátelský droid vybuchne a vy máte příležitost pobrat všechno v místnosti a dojet si k Riot Equipment (2) pro blastery.

Canderous (8) - prohledejte Patient Gear, ve kterém je náhodou “uschována” vaše původní zbraň. Od této chvíle zcela jistě můžete dojít k celám, protože Canderous (i v případě, že jste ho s sebou nebrali na mise) představuje velice mocnou sílu, které jen tak něco neodolá.

ObrazekAť už jste zvolili jakýkoliv charakter, nyní jste volní. Po odpravení vojáka u cel můžete otevřít celu s ,Insane Rodians’ (9) a získat trochu zkušeností tím, že je zabijete. Důležitější je ale vězeň ve vedlejší místnosti (10), který vám za vysvobození nabídne ICE Breaker. Rozbijte silové pole a velice důležitý předmět od něj převezměte. Pokud byste snad chtěli zkusit štěstí, můžete vlézt do kasáren (11) a utkat se s přibližně deseti Sithy. Odměnou budou jenom zkušenosti a Sith Passcard, kterou ale nebudete potřebovat, pokud už máte ICE Breaker.

Zabijte dva techniky (12) a pomocí ICE Breakeru vlezte do terminálu. Prohlédněte si zbylé místnosti a otevřete dveře (Open the Detention Area) do hlavní části vězeňského bloku (13), popřípadě můžete využít i jiných funkcí terminálu (jako například pobití všech vojáků uvnitř). Až do té místnosti (13) dojdete, vysvoboďte zbytek vaší party pomocí počítače uprostřed místnosti. Získáte zpět všechny vaše věci, jen je nutné si je obléci a všem dát do rukou zbraně. Utíkejte k výtahu a vyjeďte do Command Deck.

Command Deck
Je v podstatě jedno, kudy se vydáte, jestli budete postupovat po obvodu místnosti anebo chcete projít všemi kouty lodi. Hned první takový (1) nabízí slušnou bitku se Sithy a Assault Droida, kterého můžete aktivovat přes terminál ve vedlejší místnosti (2). Jde sice o velice silného protivníka, ale pokud jeden z vašich charakterů umí Disable či Destroy Droid, bitva s robotem bude otázka několika vteřin. O místnost výše můžete pobít další Sithy v kasárnách (3). Důležité je zavítat do Armory (4), kde kromě další slabé rezistence najdete i Space Suits.

Obrazek


Po cestě na můstek můžete vlézt ještě do dalších kasáren (5) a potkat počítačový terminál (6), který už je vám nyní nejspíš na nic. Dveře přímo na můstek (7) jsou zavřené, takže musíte vylézt z lodi ven. Ještě před tím se vám do cesty postaví několik temných Jediů (8). Nejlepší taktikou na ně tentokrát bude asi soustředit se vždy na jednoho z nich, protože mají poměrně slušnou výdrž a boje jeden na jednoho by se vám mohly škaredě vymstít. Až budou Sithové mrtví, vylezte ven nově uvolněnou cestou (9).

Bridge
Otevřete Airlock dveře a doslova vylezte ven z lodi (převlek do Space Suits vyřídí sám počítač). Hned jak vlezete zpět a obléknete se, narazíte na pět elitních jednotek Sithů (1). Dlouhá chodba vede na můstek Leviathanu (2), kde se odehraje veliká bitva číslo jedna. Saul Karath (3) po svém boku bude mít dva temné Jedie a několik příslušníků elitní gardy Sithů. Nejužitečnější v boji budou jistě Horror anebo třeba Stasis Field, otázkou je, jestli je máte. Každopádně ze začátku házejte granáty a popřípadě vyřiďte hlídky u dveří - další na řadě budou asi temní Jediové a zbytek Sithů, Saul je poměrně slabý, takže si ho můžete v klidu nechat na konec.

Obrazek


Až skončí bitva, můžete za (LS) přesvědčit Cartha, aby se nepodával svým citům a Saula nezabíjel. Sith zemře o chvíli později sám, takže si nebudete muset klást žádné výčitky. Ještě než z můstku odejdete, oberte všechny mrtvoly (například Saul má u sebe kromě svého blasteru také 3700 kreditů) a na počítačovém panelu otevřete Docking Bay Doors.

Nyní se vraťte zpět k výtahu (4), nemusíte už vylézat ven z lodi, cestou zpátky přímý průchod na Command Deck funguje. Cestu zpět vám bude komplikovat hrstka Sith Grenadiers a temných Jediů, kteří budou rozestaveni po celém Command Docku - jinými slovy není pochyb o tom, že Lord Malak dorazil na loď včas. Až doběhnete do výtahu, vyjeďte do posledního patra, ve kterém jste zatím nebyli.

Hangar
Čeká vás jeden z nejdůležitějších soubojů ve hře, takže se zhluboka nadechněte a klidně vlezte do obou postranních místností (1,2) u vchodu, protože tam ještě nebezpečí nečeká, maximálně několik Sithů. Pokračujte rovně, dojdete do velké místnosti (3), která připomíná můstek Leviathanu. Čeká tu několik hlídek a temných Jediů. Stejně jako na můstku, i zde se vyplatí používat Síly, které účinkují pokud možno na více protivníků najednou.

Obrazek


Než odsud vylezete, nadopujte se, uzdravte, po zuby obrňte - to neplatí pro vaši skupinu, protože ta se boje nezúčastní. O pár kroků dál vás čeká sám Lord Malak (4) a sáhodlouhý rozhovor, ve kterém budete mít několik očividných příležitostí utržit (LS) či (DS) body. Až bude mít Malak přibližně dvě třetiny zdraví, uteče. Zavřel za sebou dveře, takže je musíte oběhnout (druhé doleva) a vpadnout mu do zad (5) - zde se s ním utkáte po druhé. Ve chvíli, kdy se bitva bude chýlit ke konci, se vám na pomoc vrhne Bastila vyražením západních dveří, a ať se vám to líbí nebo ne, zbývá vám jen utéci s nyní opět nevěřícím Carthem k Ebon Hawku za ostatními.

Manaan

Docking Bay
Z lodi vystupte s Joleem v partě, tedy pokud nehodláte ignorovat jeden velký a důležitý quest na Manaanu. Proběhněte se po areálu. Pokud jste postupovali přesně podle našeho návodu, Mika Dorin (1) vás pozve na Korriban do svého Premium Shopu - najdou se v něm velice zajímavé předměty, takže doporučuji se tam ihned zaletět podívat (po dokončení Manaanu už tuto šanci totiž mít nebudete).

Obrazek


Nubassu (2) můžete přesvědčit, aby si od vás koupil(a) gizky z Ebon Hawku (pokud jste se jich už nezbavili na Tatooinu či jinde) za 100 kreditů, popřípadě je dokonce můžete i vnutit (DS). Běžte do West Central.

West Central
Nudnou cestu k ,pokladně‘ si můžete zpestřit maximálně partičkou pazaaku se Selkathem (1) u fontánky. Jinak pokračujte ke vstupu do města. Bude po vás vyžadováno zaplatit vstupné sto kreditů - přinejhorším můžete i usmlouvat poloviční cenu (DS).

Obrazek


Opodál stojící hlídací droid (2) nevypadá na to, že byste si mohli s rybou u pokladny více zahrávat a zkoušet vybojovat vstup zadarmo. Zaplaťte a vstupte do města. Vydejte se do Ahto West.

Ahto West
Potká vás Elora (1) a zadá vám quest. Nechte jí, aby si promluvila s Joleem, a poté se vydejte do Court Room (2) a přihlašte se tam jako obhájce (Arbiter) Sunryho.

Obrazek


Na cestě zpátky se Elory zeptejte na Sunryho minulost a vraťte se zpět na West Central, odkud pokračujte na dál do East Central.

East Central
Nejprve zamiřte do hotelu. Promluvte si s manažerem Ignusem (1) a pokud hodláte Sunrymu pomoci, přesvědčete Ignuse, aby pro vás u soudu doznal Sunryho odchod před tím, než Ignus zaslechl výstřel. Mimochodem, za přesvědčení Ignuse nedostanete žádné (DS). S výslechem pokračujte v další místnosti s kýmsi, kdo si říká Firith Me (2). Toho donuťte, aby vám prozradil, že oběť byla Sithka, protože ji viděl se světelným mečem. A konečně běžte za Gluuporem (3), který stojí ve zbývající hotelové místnosti, a i s ním se dejte do řeči. Vyzradí vám, že ho Sithové podplatili.

 

Obrazek


Cestou ven z hotelu potkáte bezejmenného muže (4), který vám doporučí zkontrolovat ambasády Sithů a Republiky pro další evidenci. Hned naproti hotelu je Republic Embassy; v ní si promluvte s diplomatem Rolandem Wannem (5). Zeptejte se ho na Star Map, ale než vám dá přístup ke areálu, kde by mohla být, budete pro něj muset splnit službu v podobě infiltrace Sith Base.

Budete mít na výběr ze tří způsobů: rozluštit jednoduchý kód na ukradené ID kartě, vyslechnout zajatého vězně, anebo se poprat s několika hlídkami v hangáru a do základny se tak dostat speciálním transportem z Docking Bay. Nejjednodušší bude první nebo třetí zmiňovaný způsob, ačkoliv v našem návodu najdete řešení všech tří. Nyní si ale pouze u Rolanda zvolte, jak hodláte do základny vlézt, a pro teď se s ním rozlučte. V Republic Embassy je počítačový terminál, ze kterého můžete dostat důležitý záznam toho, jak Sunry svoji oběť zabije. Vraťte se do Ahto West a ukažte Eloře záznam se Sunrym.

Ahto West #2
Elora vám nebude věřit, ale to nic nemění na tom, že záznam jí ukázat musíte. Až tak učiníte, vlezte do vězeňského bloku a promluvte si se Sunrym. Zeptejte se ho na všechno. Pokud chcete, můžete ho i donutit, aby se vám přiznal, že ženu zabil. Poté řekněte opodál stojícímu selkathovi, že jste připraveni jít k soudu. Pokud chcete získat (DS) a uznat Sunryho vinu, neklaďte žádné otázky a jen rychle odklikejte odpovědi, jaké chcete. Za víc zkušeností můžete předložit záznam se Sunrym, jak zabijí Sithku. Avšak pokud chcete získat (LS) a Sunrymu pomoct, budete muset před soudem tvrdě bojovat (samozřejmě počítám, že jste také vykonali kroky výše zmiňované).

ObrazekNechte si předvolat postupně všechny svědky. Firitha se zeptejte, zda-li byla žena příslušnící řádů Sithů a zda-li viděl vraždu na vlastní oči. Gluuporovi připomeňte nastraženou medaili a i jeho se ho zeptejte, zda-li byl u toho, když se vražda stala. Elory se před soudem otažte, zda-li měla aféru se Sunrym, a konečně Sunryho samého se zeptejte, jestli šel do hotelu onu aféru ukončit (would the Sith object?).

Zbývá závěrečné konstatování před soudem. Stačí dvě: ,No one actually witnessed the murder‘ a ,Sunry went to end the affair, so the Sith killed her‘, a uzavřete případ. O chvíli později budete svědky toho, jak je Sunry zproštěn obvinění a puštěn na svobodu. Vám přibude 500 zkušenostních bodů a také budete mít levnější ceny v obchodech, které na Manaanu patří stoupencům Republiky. Stejně tak získáte spoustu (LS).

Naproti soudu je malá kantýna, kde se slézá spodina Manaanu. Najdete tam spoustu Sithů a nájemných lovců; promluvte si s Shaelasem a Nilko Bwaasem, zadají vám další questy. Nyní je čas se podívat na zoubek úkolu od Rolanda Wanna. Pokud jste si vybrali, že do základny Sithů se dostanete transportem z hangáru, můžete přeskočit následující odstavec.

East Central #2
Vraťte se do Republic Embassy. Pokud jste si zvolili dostat se do Sith Base dešifrováním kódu na jedné z ukradených karet, vlezte do Computer Room a zasedněte za počítač. Odpovědi na otázky jdou za sebou v následujícím pořadí: 22, 18, 64, 2, 6, 7. Tím získáte kartu, s níž je možné vlézt do základny z Ahto East.

Pokud se rozhodnete vyslýchat zajatce, je nutné volit věty přesně podle následujících kroků:

1) Relax, I’m not here to threaten you.
2) We’re the only ones that will take you in now.
3) Let’s try something else.
4) We know something about your companion.
5) Perhaps we would give you back to the Sith, but keep him.


ObrazekJestliže se zajatec nezlomí, zkuste místo mluvení o jeho společníkovi zmínit Telu a následně pro oba nabídnout snadný život v Republice. Tím (snad) získáte heslo pro vstup do tvrze protivníka. V případě, že jste nevolili ani jeden z těchto dvou způsobů, můžete se vrátit zpět do Docking Baye, vlézt do soukromého hangáru Sithů (tam bude hlídkovat jeden temný Jedi a pár vojáků) a připravenou lodí se dostat přímo do základny. Akorát budete začínat jinde než ti, kteří přijdou vchodem - ale úkol bude stejný. A mimochodem, nezapomeňte si s sebou vzít dostatek Computer Spikes.

Sith Base
Hned u vchodu na vás Officerka (1) poštve jakousi hlídku, která je vcelku jednoduchou záležitostí. V této fázi hry se už hodí využívat především skupinové útoky (Stasis Field, Insanity, Force Lightning atd). Nejdříve se dejte doleva (pokud jste přiletěli lodí z hangáru, budete se muset podle mapy a textu zorientovat sami). Za zkušenosti a převahu v bitvě můžete opravit porouchaného droida (2), který vám výrazně pomůže v těžkém střetu se Sithy (3). Seberte Data Module z rozbitého robota u stěny.

Nyní se už můžete vrátit zpět na povrch, avšak my zůstaneme pro více zkušeností a doplnění questů. Po bitce s dalšími roboty (4) přepněte jeden z vašich charakterů do Solo Modu a rychle proběhněte tunelem (5) s červeným plynem (pokud možno při tom zapněte Burst of Speed, abyste nepadli). Možná budete muset uprostřed běhu sáhnout i po lékárničce. Na konci tunelu plyn vypněte spínačem na stěně. U terminálu (6) máte možnost bez nasazení vlastního života pobít většinu zbylých Sithů v základně, stejně jako odstranit jedno Force Field a otevřít si tím cestu dál.

Obrazek


Vraťte se zpět ke vchodu a zvolte druhou cestu - potkáte pár temných Jediů (7), kteří vás budou nebezpečně dusit svými Dark Side Powers. Ve Flow Control Room (8) bude další partička, tentokrát i včetně kapitána. Opět platí stejné pravidlo: používat co nejvíce skupinových útoků a nejdříve vyřídit vždycky Jedie, ti jsou nejnebezpečnější. Vlezte do pravé Flow Control a uvnitř stiskněte tlačítko na stěně. Nyní vylezte ven a v levé komoře udělejte to samé. Vždy stiskněte Flow Control v komoře, ve které jste, a nově otevřenými dveřmi projděte dál.

Až se dostanete na druhou stranu, běžte chodbou dolů (9), utkáte se s další partičkou temných Jediů. Ti za sebou nechají Short Lightsaber a pár dalších užitečných předmětů ve Footlockerech po obou stranách místnosti. Další počítač (10) na cestě vám teď už asi příliš nepomůže, protože základna je téměř dobytá. U Force Field jsou dva těžcí Assault Droidi (11), které ale můžete velice snadno porazit s Stun-Destroy Droid řadou schopností (má ji například Jolee).

Pokud jste od Shaelase vzali quest ve městě, budete moci pokračovat dále; jestliže ne, vraťte se nyní na povrch. Shasu (12) přesvědčete, že Sithové mučili Selkatha pro nic za nic, dostanete 700 zkušenostních bodů a spoustu (LS). Před vstupem do komnaty Dark Jedi Mastera (13) se pořádně nadopujte a uzdravte, kromě velice silného Sitha tam budou i jeho dva přisluhovači. Taktiku nechám na vás, ostatně jde opět jen o střídání Force Powers s šermováním, popřípadě volení prvního cíle (lepší bude možná se nejdříve zbavit slabých učedníků).

ObrazekZa mistra samotného dostanete tisíc zkušenostních bodů a kromě pláště, oboustranného červeného meče a užitečného Luxum Crystalu po něm nezbude nic užitečného. V poslední místnosti (14) nešlápněte na minu, za kterou je důležitý datapad, díky němuž snadno dokážete nenávist Sithů a jejich plány na obsazení Manaanu. Vraťte se na povrch.

Ahto West #3
Po výlezu ze základny budete okamžitě uvrženi do vězení. Obhájce odmítněte, stejně ho u soudu budete muset přerušit. Hned při první příležitosti ukažte datapad ze základny - budete okamžitě propuštěni. Jestliže byste omylem datapad neměli, můžete zproštění viny (za méně zkušenostních bodů) získat i tvrzením, že jste byli na diplomatické misi za Republiku a Sithové vás napadli. Nyní se odeberte do Republic Embassy, promluvte si s Rolandem o vašich úspěších, a budete obdarováni vstupem do střežené místnosti ambasády. Naberte si hromadu computer spikes a nasedněte do ponorky.


Hrakert Station
Žoldáka (1), který se zamknul a strachy se bojí vylézt, si nevšímejte. U počítačového terminálu (2) můžete velice levně (za jednu computer spike) vypustit plyn do chodeb, kde jsou nepřátelští Selkathové - udělejte to, ušetříte si tím zbytečné nastavování vlastního krku.

Obrazek


Vaším prvním cílem je sebrat Sonic Emitter, ten se nachází ve dvou místech (3,4) na mapě. Nejjednodušší asi bude jít rovně a zahnout doprava - kromě jednoho Sonic Emitteru (3) tu totiž naleznete i důležitý skafandr (5), bez nějž nelze pokračovat dále. Pak dojděte na konec hlavní chodby (6), po cestě potkáte pár Insane Selkathů, ale jsou to jen stejní nepřátelé jako kteříkoli jiní, takže není důvod se čehokoliv bát. Pokud chcete, seberte druhý Sonic Emitter (4) a o pár metrů opodál vylezte na mořskou hladinu.

Sea Floor
Přeživší žoldák (1) skončí jako potrava pro žraloky, takže se za ním moc nežeňte. Vydejte se po hladině k jednomu ze dvou výlezů do Kolto Control. Ryby zabijete jednoduše - stačí počkat, až u vás budou blízko, a pak použít Sonic Emitter.

Obrazek


Po cestě můžete vlézt i do rozbitého okna (2) jedné z místností areálu, čeká tam jeden žralok (pokud byste si chtěli být jistí, že vás nenapadne, můžete ho Sonic Emitterem zabít už přes sklo zvenčí) a v krabici nepříliš užitečný Nerve Amplifier Belt. Pokračujte do Kolto Control jednou ze dvou cest.

Kolto Control
Pokud jste vylezli pravou cestou, začnete v dolní části Kolto Control, ale stejně jako ti, kteří šli levým vstupem, budete čelit pár Selkathům (1,2). Dva chudáčci se vás pokusí udusit u Force Field (3), budete mít šedesát vteřin na to, jim to rozmluvit, anebo (a to je jistě jednodušší) Force Field jednoduše prolomit světelným mečem. Promluvte si s Konem a Sami (4), obeznámí vás se situací a nabídnou vám dvě metody, jak ji vyřešit.

Obrazek


Pokud chcete získat (DS) a být z Manaanu navždy vyhoštěni, vezměte si od Kona toxickou látku. Sami vám řekne, že je možné vyhodit těžící stroj do povětří a tím zachránit pověstného žraloka i kolto. Vylezte opět ven, tentokrát do závěrečné fáze Manaanu.

Hrakert Rift
Běžte až k terminálu. Pokud se rozhodnete vypustit toxickou látku, získáte (DS), zničíte jediný zdroj kolta v galaxii, obecně stoupne cena lékárniček (VŠUDE) a spousta lidí (mimozemšťanů) vůči vám získá averzi. Jednodušší cestou (LS a respekt Manaanského soudu) je zničení harvesteru, který probudil velkého žraloka a způsobil všechny nesnáze na plošině.

Obrazek


Pokud přesto trváte na první variantě, proveďte nutné kroky a následně si dojděte pro Star Map na konci levelu. Až vylezete zpět na povrch, budete předvoláni před soud, ze kterého se dá ještě vybruslit více (DS) tak, že vám na Manaanu bude povoleno zůstat. Správné odpovědi pro tuto cestu jsou:

1) The harvesting machinery released a toxin into water.
2) It’s not my fault! The harvester malfunctioned!
3) Okay, I did it. But you can’t do anything to me - I know too much!
4) If you ban us, I’ll tell that the kolto is destroyed!


Poté si rada uvědomí, že vám nemůže ublížit, a nechá vás jít. Výsledkem je nečisté svědomí a (DS).

Zpět ale k Hrakert Riftu, pro ty, kteří řeší situaci mírumilovně. Je nutné splnit následující hádanku, postupujte takto:

1) Fill the Container Pod.
2) Transfer from Container to Injector.
3) Dump the Injector Pod.
4) Transfer from Container to Injector.
5) Fill the Container Pod.
6) Transfer from Container to Injector.


ObrazekOhromný žralok se odsune a nechá vás projít. Vy tím pádem získáváte vaši pátou Star Map, spoustu zkušeností a samozřejmě i naše gratulace. Konu a Sami nechte tam, kde jsou, stejně s vámi nebudou chtít jít. Vylezte zpět na povrch (tzn. musíte se vrátit do stanice a pak ponorkou vyplavat nahoru), budete předvoláni před soud. Tam stačí říci pravdu, protože ta vám vynese hrdinství mezi manaanskými občany i státními zřízenci.

Cestou ze soudu se stavte v kantýně a promluvte si se Shaelasem a Nilko Bwaasem, aby se vám uzavřely už dříve splněné questy. A tím dobrodružství v exotickém vodním světe končí.

Korriban

Dreshdae
Sith Akademie na Korribanu je jedním z nejtěžších míst ve hře. Budete tu čelit velice silným protivníkům a existuje také velká šance, že zde příslušníci řádu Jedi propadnou temné straně Síly. Pro nalezení Star Map na Korribanu se totiž musíte dostat do řádu Sithů, což znamená pro temné Jedie relativně málo práce, avšak pro hráče stojící na straně dobra spoustu přetvařování, kompromisů a lhaní. Je dost pravděpodobné, že i ten "nejsprávnější" Jedi zde bude muset udělat nějakou nečistotu.

Začněte prozkoumáním Dreshdae. Twi’leka u vchodu (1) snadno přesvědčíte, že platit vstupné není nutné. Poptejte se kolem na novinky a aktuality. Shaardana (2) na rohu můžete přesvědčit, aby trápené studenty nechal jít (LS). B’ree (3) má na prodej některé užitečné předměty. Lashowe a její kamarádi (4) si z vás akorát budou dělat legraci - nezáleží na tom, co jim řeknete.


Obrazek


Lurze (5) vás pozná podle Ebon Hawku a bude po vás chtít zboží, které mu Davik nikdy nedoručil. Pokud se rozhodnete mu je prodat, dostanete spoustu zkušeností a 1000 kreditů, popřípadě více, když budete smlouvat. Poté vám zadá ještě jeden úkol: dopravit zásilku Motta The Huttovi na Tatooine do budovy Swoop Registration. Pokud krabici otevřete, odpovědi na hádanky jsou ,Time‘, ,Tomorrow‘ a ,A grave‘. Oplátkou zadejte hádanku s ,“5 crewmen, ships and pets“.

Sith Academy Entrance
S Tollem Apkarem (6) si můžete zahrát pazaak, ale váš cíl je až opodál. Běžte ven ke dveřím do Sith Academy Entrance, kde vám hlídka oznámí, že musíte být někým doporučeni. Promluvte si se studenty (1) u brány a poté s Mekelem (2), který vám oznámí, že si z nich jenom střílí. Zkuste proto každého studenta přesvědčit o tom, že Mekela vůbec nezajímají, a získáte (LS).

Obrazek


Vraťte se do kantýny a dejte se do řeči s Yuthurou Ban (7 na mapě Dreshdae výše). Přesvědčete ji, že chcete vstoupit do řádu Sithů, a ona vás vezme pod svoji ochranu. Pokud odmítnete, jediná další šance je získat od některého ze studentů Sith Medallion. Například opodál kantýny (8) se na vás vrhne jeden ze Sithů - až ho zabijete, prohledejte ho a odznak seberte.

Sith Academy
Yuthura se vám svěří se svým plánem otrávit Uthara, který nakonec bude hrát důležitou roli v rozluštění celého Korribanu. Zeptejte si jí, jak získat prestiž, a požádejte ji o vysvětlení kódu Sithů. Existuje spousta způsobů získání prestiže, za některé dostanete jen (DS), jiné jsou mírumilovnější, některé náročnější. Stručně řečeno, musíte vyřešit většinu questů, které vám po Akademii budou zadány, abyste Uthara ohromili natolik, že vás přijme do řádu Sithů.

Běžte dolů. Kel Algwinna (1) můžete za (LS) a zkušenostní body přesvědčit, že být Sithem je špatné, stejně jako ho můžete zabít za (DS) a získat cenný krystal (viz tabulka výše). S Lashowe (2) můžete zkusit spolupracovat. Muž ji může přemluvit, že jí to sluší; žena anebo muž nechtějící flirtovat pak musí Lashowe přesvědčit tím, že jí dá tip na nějaký jiný způsob získání prestiže. Pokud s ní hodláte spolupracovat, počká na vás později ve Valley of the Dark Lords, kde spolu můžete získat holocron a jí ho později sebrat (DS) anebo se s ní utkat a sebrat jí ho, až bude mrtvá (spolu s užitečným krystalem).

Obrazek


Shaardan (3) a Mekel (4) vám moc nepomohou, ale Dustil Onasi už ano. Vezměte s sebou Cartha a nechte si je spolu promluvit. Dustil po vás bude chtít získat důkaz toho, že Sithové v galaxii neznamenají spravedlnost. Běžte za Utharem. Následující hru můžete hrát několika způsoby, já ale vybírám ten nejspravedlivější a nejvýhodnější pro hráče.

Řekněte Utharovi, že Yuthura se ho chystá zničit. Dostanete od něj datapad. Nechte se vyzkoušet z kódu Sithů - správné odpovědi jsou: „Passion“, „Strength“, „Power“, „Victory“ a „.. my chains are broken“. Na finální otázku odpovězte „True“ pouze tehdy, když se zeptá na ,Force fueled by your passion‘. Tím jste úspěšně prošli první zkouškou.

Ještě předtím, než se vydáte na hon zkušeností, vraťte se za Yuthurou a oznamte jí, že Uthar se jí také chystá odpravit. Dá vám klíč od jeho pokoje, do kterého umístíte jed pod Utharovu postel. Při té příležitosti také vyberte Footlockery - v jednom z nich najdete Datapad obsahující choulostivé informace o smrti dívky, kterou Dustil Onasi moc dobře znal. Ukažte mu datapad – dostane rozum a opustí Sithy. Tím máte z krku dva questy a navíc jste získali spoustu užitečných zkušeností. Čas vydat se dál do Valley of the Dark Lords.

Shyrack Caves
První cesta vás okamžitě dovede do Shyrack Caves. Vlezte dovnitř, čeká tam spousta zkušeností. Po cestě k mostu potkáte několik zrůd a mimo jiné také skupinu studentů v čele s Thalií May (1). Můžete opět získat buďto (LS) za to, že jim pomůžete otevřením únikové cesty, anebo (DS) tím, že je jednoduše zabijete. Po ohledání mrtvol lze nalézt velice cenný krystal.

Obrazek


Na mostě (2) je ona kýžená příšera (vypadá jako menší rancor) a pár dalších potvůrek. Slabost velké příšery spočívá v tom, že neodolá téměř žádné Síle, kterou máte. Podívejte se ještě do horní části jeskyně (3), leží tam několik pěkných předmětů. Nyní se vraťte za Thalií (pokud jste ji tedy samozřejmě nezabili) a sdělte ji, že průchod je volný. A hurá zpět do Valley of Dark Lords.

Valley of the Dark Lords
Jestli máte v partě Juhani, vezměte ji za Dakem Vesserem (1), který provádí archeologické vykopávky pro Sithy. Jinak zamiřte rovnou do hrobky Marka Ragnose.

Obrazek


Marka Ragnos‘ Tomb
Průchod řadami útočících droidů je velice jednoduchý, máte-li vyvinuté schopnosti Síly proti droidům anebo Sound Supressor (Sound Dumpening Unit), díky kterému bude váš průchod mírumilovný. Jedna SDU je u mrtvého těla (1) hned po vstupu do hrobky. Na konci tunelu vás čeká silnější droid (2), doporučuji se na něj pořádně nadopovat (pokud samozřejmě nemáte SDU; jestliže ano, droid vám poděkuje za soucit a budete mít možnost s ním začít dialog).

Obrazek


Pokud se s droidem dáte do řeči a budete chtít (LS), zkuste se s ním domluvit, že mu pomůžete utéct. K tomu musíte odpojit jeho elektronické okruhy v následujícím pořadí: Combat Matrix, Motor Function Matrix, Sensory Systems Matrix, Memory Matrix, Cognitive Matrix, Emotional Construct Matrix, Creative Simulation Matrix, (Core). Tím je hotov droid – pokud sbíráte (DS), můžete ho samozřejmě kdykoliv zničit. Ze sarkofágu Marka Ragnose (3) vezměte Gauntlets. Vylezte do údolí a zamiřte naproti do hrobky Ajunty Palla.

Ajunta Pall‘s Tomb
Prohledejte kostru mrtvého Sitha a vezměte Demolitions Sensor (1). Opodál nalezený datapad skrývá řešení, jak obejít puzzle u mostu. Obelisk v cestě (2) lze odstranit tím, že do něj hodíte granát (Give Items), jenže ten zaktivuje droidy na druhé straně (3). Rychle přeběhněte po nově uvolněné cestě a zatáhněte za páčku (4), která všechny nepřátelské roboty vyhodí do vzduchu.

Obrazek

 


V další místnosti se vám zjeví duch Ajunty Palla. Vezměte tři meče a dojděte k podstavci, na který máte položit ten pravý – tzn. notched sword. Kromě Ajunta Pall’s Blade a spousty zkušeností vám zůstane i jeden duch, se kterým si můžete popovídat, chytře vedenými odpověďmi získat (LS) a přesvědčit bývalého Sitha, že i Jediové odpouští. Na cestě zpátky vás zastaví Shaardan (5) a bude po vás chtít, abyste mu odevzdali meč. Můžete buďto odmítnout a bojovat, anebo mu dát špatný meč (to také bude Shaardanův konec, protože s ním půjde k Utharovi). Nyní se už můžete vrátit do akademie.

Touto dobou už byste měli mít splněno dost questů na to, aby vás Uthar uznal za nejlepšího studenta a nadešlo finále na Korribanu. Jestli ne, je možné, že jsem nějaký quest zapomněl či se k němu vůbec nedostal, ale ty výše popisované by měly stačit. Uthar vás vyzve, abyste za ním přišli, až budete připraveni, vezme vás do hrobky Nagy Sadowa. Pokud ale neplánujete vyjít dobře s Utharem či Yuthurou, vezměte nejdříve vaši partu k Utharovi, a po návratu z hrobky je najdete právě zde a nikoliv roztroušené po celé budově.

Naga Sadow‘s Tomb
Utharovi řekněte, že vám je jasné, co po vás chce, a že jste připraveni. Váš cíl je naproti vchodu, ale zatím se nemůžete dostat přes bazének (1). Dejte se tedy od vchodu doprava a nadopujte se na pár prvních bojů. V první místnosti (2), do které vstoupíte, budete muset podstoupit těžký souboj s nepříliš dobře vyhlížejícími tvory. Pokud jsou na vás moc silní, připližte se k tomu nejbližšímu a pak utečte - bude vás následovat a vy tak budete mít šanci spravedlivějšího boje jednoho na jednoho. Používejte hodně Síly, potvory se proti ní téměř neumějí bránit.

Obrazek


Až budou obludy mrtvé, prohledejte kostry poblíž pro získání cenného Solari Crystalu a zatáhněte za páku (3). V nově otevřené místnosti seberte granáty a vydejte se na druhou stranu k sloupům s energií (4). Vaším úkolem je nyní přesunout všechnu energii do pravého sloupce. Nejrychlejší řešení bude pravděpodobně přesunout energii následujícími směry:

1. levý -> prostřední
2. levý -> pravý
3. prostřední -> pravý
4. levý -> prostřední
5. pravý -> levý
6. pravý -> prostřední
7. levý -> prostřední
8. levý -> pravý
9. prostřední -> pravý
10. prostřední -> levý
11. pravý -> levý
12. prostřední -> pravý
13. levý -> prostřední
14. levý -> pravý
15. prostřední -> pravý


ObrazekOtevřou se dveře. Za nimi vás čeká nastražená mina, dvě další obludy a Naga Sadow’s Poison Blade (5). Nyní se vraťte k bazénku (1) a hoďte na něj Special Cold Grenade - jezírko zamrzne. Zabijte dalších pár příšer a konečně se dostanete k naší třetí Star Map. To ale není váš oficiální úkol, takže až si Star Map na Korribanu (6) prohlédnete, seberte Sith Lightsaber ze sochy před Star Map a pořádně se uzdravte a nadopujte, chystá se totiž finále na Korribanu.

Na zaschlém jezírku (1) stojí Uthar a Yuthura. Záleží na tom, jak jste se rozhodli předtím při plánování jejich vzájemných vražd, ale bojovat budete muset stejně. Pokud si chcete zachovat čest Jedie, řekněte oběma, že nejste na ničí straně, ale berte na vědomí, že budete stát proti VELICE silným protivníkům naráz. Šanci získat (LS) máte také v případě, že se dáte dohromady s Yuthurou a porazíte Uthara - v tom případě na vás Yuthura zaútočí. Až bude mít na mále, můžete ji nechat jít za (LS) a volný průchod akademií cestou zpátky. Pokud ji necháte jít a pokusíte se ji přesvědčit, aby se stala Jediem, volný průchod na cestu zpátky nedostanete, ale později ji můžete najít na Dantooinu. A konečně pokud ji jít nenecháte, obdržíte pochopitelně (DS).

Další možností je spolu s Utharem zabít Yuthuru, ale vašemu vlastnímu souboji s Utharem se nevyhnete. Já jsem si nemoudře zvolil boj proti oběma Sithům (,You’re both scum’) a vyvázl jsem opravdu jen s odřenýma ušima. Ať už si vyberete jakkoliv, po bitvě oberte mrtvoly a vraťte se do Akademie, která vás asi neuvidí příliš ráda, tedy samozřejmě pokud jste se nespojili s Yuthurou a nenechali ji utéct. Doporučuji se proto rychle probojovat k lodi a odletět - v případě, že jste uposlechli naší rady výše a máte všechny postavy na stejném místě, by to neměl být příliš velký problém.